Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika feladatok megoldásai?

Matematika feladatok megoldásai?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok rájönni egyáltalán hogyan kezdjek neki a feladatoknak.

Nézegettem régi füzeteimet, de nem találtam bennük hasonló feladatot. :/


1. Az (x-1)^2+(y-1)^2=9 egyenletű kör melyik pontja van egyenlő távolságra a (-4;-3) és a (2;-9) pontoktól?

2. Határozd meg az x^2+y^2+2x-4y-11=0 egyenletű kör azpm húrjának egyenletét, amelyet a P(1;3) pont felez! Milyen hosszú ez a húr?

3. Mekkora területű háromszöget vág le a tengelyekből az (x-4)^2+(y-5)^2=8 egyenletű kör P(6;3) pontjába húzott érintő?



2013. márc. 31. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az első feladatban nincs valami elírva, mert így éppen nincs megoldása a feladatnak.
2013. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

1. Két ponttól egyenlő távolságra lévő pontok halmaza a szakaszfelező merőleges. tehát felírod a szakaszfelező merőleges egyeletét és elmetszed a körrel.

2. A húr merőleges a sugárra. Tehát meghatározos a kör középpontját és felírod annak az egyenesnek az egyenletét, amelyiknek normálvektora az OP és átmegy P-n, ez lesz a húr egyenlete.

3. Ugyanaz, mint az előbb: Az érintési pontba húzott sugár merőleges az érintőre.


Egyébként pedig mindig úgy kell kezdeni ezeket a fekladatokat, hogy rajzolsz és elképzeled, hogy szerkesztenéd meg, és azt kell kiszámolni.

2013. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1 válaszoló vagyok.

Kár, hogy a kérdésre nem válaszoltál.

A másodikat így oldottam meg:

[link]

2013. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. feladatot a képen megtekintheted levezetéssel:

[link]

2013. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok.

Ne haragudj #3-as, a derékszögű háromszög területének kiszámítását kicsit elbonyolítottad. (5. 6. pont)

[link]

"Kör és érintő " címen

2013. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Ha nekem szólt előbbi válasza, akkor valóban a két befogó szorzatának felével egyszerűbben ki lehet számolni a háromszög területét, de így a felezőpont, valamint távolság kiszámítását is gyakorolhatja a kérdező. Jogos az észrevétel, köszönöm.
2013. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugye úgy szólt a kérdés, hogy nem tudja a kérdező, hogyan fogjon hozzá. Én leírtam, hogya fogjon hozzá.

Lehet, büszke vagy magadra, hogy középiskolai egyszerű feladatokat meg tudsz oldani, de szerintem az en olyan nagy esemény.

2013. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#1. válaszoló: Nincs semmi elírva, a feladatokat pontosan adtam meg.
2013. ápr. 1. 12:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól tartok, elírtad a köregyenletet, kedves kérdező:

y-1 helyett nem y+1 szerepel?

(x-1)²+(y+1)²=9


Mert így már lenne megoldása:

[link]

2013. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szakaszfelező merőleges egyenletének felírása:


A és B pontok segítségével meghatározzuk AB irányvektorát, amely a szakaszfelezőnk normálvektora lesz:

v(ab)~(-4-2;-3+9)~ (-6;6)~(-1;1)~(1;-1)


A és B pontok megfelelő koordinátinak kéttényezős számtani közepének segítségével meghatározzuk a szakaszfelező pontot:

F[(-4+2)/2;(-3;-9)/2 ~ (-1;-6)


F ponton átmenő v(ab) normálvektorú egyenes egyenletét felírjuk:

F(-1;-6)

v(ab)~(1;-1)

x-y=-1+6 =5

x-y=5


Innen ugye kifejezed x-et vagy y-t, és a köregyenletbe behelyettesítve kapod meg a két pont koordinátáit.

2013. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!