Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem magyarul és érthetően, hogy kit jelentenek ezek? Relatív atomtömeg, mól, moláris tömeg

Figyelt kérdés
Levan írva a könyvbe, hogy mit jelentenek, de egyszerüen olyan bonyolultan van leírva, hogy alig értem és nem tudom megjegyezni, légyszi magyarázd már el. Köszi
2009. szept. 20. 10:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem kit, hanem MIT xD elírtam
2009. szept. 20. 10:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Relatív atomtömeg (RA): a RA megadja, hogy egy adott elem atomtömege hogyan aránylik a 12-es szénizotóp atomtömegének 1/12-éhez.


Mól: bármely anyag egy mólja pontosan Avogadro-számnyi (6*10^23) darab azonos részecskét tartalmaz.


Moláris tömeg: bármely anyag moláris tömege megadja, hogy abból az anyagból 1 mól mekkora tömegű. (pl. HCl=36,5 g/mol, vagyis 1 mol HCl 36,5 g)


Ezen definíciók előtt definiálni szoktuk a kémiai tisztaság fogalmát, mert ez egyfajta előfeltétel.


Igyekeztem a _legegyszerűbben_ leírni a def.-eket, remélem, használt. :)

2009. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi ez már is érthetőbb volt, mint ahogy a könyvben le van írva :D
2009. szept. 20. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!