Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SÜRGŐS! Matek érettségi:...

SÜRGŐS! Matek érettségi: ezekre a kérdésekre hogy készüljek?

Figyelt kérdés

Tudjátok, mikor vannak igaz-hamis kérdések vagy valamilyen alkalmazás kérdések testekkel kapcsolatban például ilyen:

A=[trapézok} B={deltoidok} C={húrnégyszögek} határozza meg AB, BC, AC közös részét. meg kéne tanulnom az összes test tulajdonságát? ezt honnan nézzem ki? valaki segítene? :) nagyon köszönöm! és igen, muszáj megtanulnom, mert ötös matekot kell írnom! de sajnos ezek sose mennek.


2013. ápr. 2. 15:33
 1/10 anonim válasza:
A matektanárod tanárnőd nem segítene ebben?
2013. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Obádovics Gyula: Matematika

Vedd ki a könyvtárból. Minden, amit eddig tanultál matekból az benne van.

2013. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ha te a trapézt, deltoidot, és a húrnégyszöget testnek nevezed (valójában síkidomok), akkor mondj le az ötösről! A síkidomok, és testek meghatározásait már rég tudnod kellene, mert lesznek ennél nehezebb kérdések is érettségin! És magolva szinte lehetetlen ötöst írni!

Én 10 éve érettségiztem ötösre, de 4 éven keresztül végig jó voltam matekból, nem érettségi előtt magoltam, akkor már hiába...

2013. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első: sajnos nem, nagyon rossz a matektanítás nálunk, le vagyunk szarva, ezért magamtól kell...

Második: nagyon köszönöm!

Harmadik: bocsánat, valóban nem testek, de azt hiszem, egy ilyen alapján ne ítélj meg. És nem, soha nem késő. -.-"

2013. ápr. 2. 15:56
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Akkor tanulj (ha kell magolj), amennyit lehet, és sok sikert!

2013. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! úgy lesz! majd írok ha érettségiztem :DD még egyszer köszi :)
2013. ápr. 2. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ezek nem testek, hanem síkidomok, azon belül sokszögek, azon belül négyszögek.

Másodszor: igen, jól érted a lényeget, hogy meg kell tanulnod az összesnek a tulajdonságait, és akkor menni fognak ezek a kérdések. Pont így kell rá készülni, és pont ezért tesznek fel ilyen kérdéseket. Nem olyan nehéz, hiszen a négyszögek tulajdonságai felső tagozatos anyag.

2013. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Függvénytáblába is sok minden van, csak meg kell tanulni okosan használni :)
2013. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát igen :) köszi :)
2013. ápr. 6. 10:19
 10/10 anonim válasza:
Jól tudom, hogy holnap van a matek érettségi? Sok sikert! Majd írj :)
2013. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!