Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leírnátok nekem a Boccaccio-De...

Leírnátok nekem a Boccaccio-Dekameronjának alapszituációját, konfliktusát, bonyodalmát, kibontakozását, tetőpontját és megoldását?

Figyelt kérdés
mindenhol kerestem de nem találom.
2013. ápr. 7. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért nem találod, mert ez nem egy történet, hanem több egymástól nem összefüggő sztorik halmaza, amiket a könyv tartalmaz. A történetekben ami összefügg, hogy a szexről szólnak.

Nagyon szórakoztató és vicces könyv, szerintem olvasd el.

Egyébként meg, ha a kerettörténetre van kíváncsi az a Wikiben is benne van:

Keretcselekménye szerint hét nő és három férfi egy vidéki kastélyba menekül az 1348-as firenzei pestisjárvány elől. Itt történetek mesélésével szórakoztatják egymást. A történetek témáját az előző este megválasztott király vagy királynő határozza meg. Mindenki mindennap mond egy-egy mesét, így tíz nap alatt száz történet hangzik el. Élet és halál sajátos körforgása jellemzi a meséket, ám mindenkor az Élet kerekedik felül.


[link]

2013. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!