Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KÉRLEK SEGÍTSETEK! 10 mondatot...

KÉRLEK SEGÍTSETEK! 10 mondatot kéne írnom az őszről. Nem tudok 10-et, írnátok nekem párat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 20:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy németül kéne.
2013. ápr. 8. 20:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Der Herbst ist die Jahreszeit, die im September-Oktober beginnt und bis November dauert. Im Frühherbst,also im September werden die Weintrauben und viele andere Obstsorten geerntet (szüret).

Oft ist es dann noch sehr warm. Im Oktober fangen die Blätter an den Bäumen an, farbig zu werden und sie fallen zu Boden. Die Bäume bereiten sich auf den Winter vor. Oft dauert der Herbst sehr lange. Meist fallen die letzten Blätter erst Ende November von den Bäumen.

Es wird Futter (Nahrung) für die Wildtiere (zum Beispiel die Rehe) im Wald gesammelt damit sie im kalten Winter genug zu fressen haben (gyűjtik az élelmet az őzeknek).

Im Monat November regnet es oft und das Wetter wird langsam ungemütlich (Novemberben sokat szokott esni az eső és egyre hidegebb lesz). Der Herbst ist eine schöne Jahrszeit, weil man auch viel im Wald unternehmen kann.

Man kann zum Beispiel Pilze suchen. Aus Pilzen kann man leckere Gerichte zubereiten. Die besten Speisepilze sind die Steinpilze und die Maronen. Diese wachsen, wenn es viel geregnet hat. Man kann aber auch Kastanien sammeln. Daraus können Kinder Bastelarbeiten (Figuren) anfertigen.

2013. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatokban arról írtam,

hogy ősszel pl. lehet menni gombászni (az erdőbe)

Ha sokat esett az eső, szépen fejlődnek a kalapos gombák.

Leggyakoribb a vargánya. Finom ételeket lehet belőle készíteni

2013. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) ment a zöld kéz :)
2013. ápr. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!