Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki tud segíteni a kereskedelmi...

Ki tud segíteni a kereskedelmi és közszolgálati televíziózásban?

Figyelt kérdés

Médiából az a házi feladat, hogy a kereskedelmi és közszolgálati TV-ről írjunk, ami holnap benne lesz a dolgozatba! Valaki, aki tudja ezt, megkérem, hogy fogalmazza meg nekem ezt a kettőt!

Kérem, aki tud segítsen! Nagyon sürgős!!



2013. ápr. 9. 18:55
 1/3 anonim válasza:

Szia!


A kereskedelmi TV profitját a reklámokból nyeri, vállalkozásként működik és azért jött létre, hogy pénzt hozzon alapítójának. Magyarországon 1996-97 óta léteznek kereskedelmi televíziók. Alig pár ketes különbséggel kezdte meg ekkor működését a TV 2 és az RTL Klub.

A közszolgálati TV profitját elsődlegesen az államtól kapja, másodsorban a reklámokból, nem vállalkozásként működik, hanem állami kézben van, nem azért jött létre, hogy pénzt keressenek vele. Hazánkban először közszolgálati televízióként az m1 és m2 indult be, majd a Duna TV.

A kereskedelmi TV amerikai mintára jött létre, míg a másik Brit mintára, ahol a közszolgálati csatornák egyáltalán nem sugározhattak reklámokat.


Most így röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni. Egyébként oldalakat lehetne ezekről a témákról írni, hiszen igen gazdag szakirodalmuk van.

2013. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

Hálás vagyok!

2013. ápr. 10. 00:29
 3/3 anonim válasza:
Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem! :)
2013. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!