Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Összetett abszolútérték...

Összetett abszolútérték függvényt hogyan kell kiszámolni és árázolni, meg jellemezni?

Figyelt kérdés

Abszolútérték jelet a I-vel jelölöm:

2IxI+Ix-3I

addig értem, hogy az x lehet minusz és plusz is, és hogy ez miatt több vonalat kell majd ábrázolni.

Második kérdés:a törtes abszolútérték függvényt hogyan ábrázoljuk, pl:-IxI/x



2013. ápr. 15. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt leírtam neked:

[link]

A második ez alapján már biztosan sikerül.

2013. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért nem ábrázolunk olyat, hogy az első érték negatív, a második pozitív?

A törtesnél -1 ha x nagyobb mint 0,1 ha kisebb mint 0.Az ábrázolásánál a két félegyenest nem értem, miért úgy van?

2013. ápr. 15. 19:12
 3/8 A kérdező kommentje:
ja, bocs, köszi az eddigieket!
2013. ápr. 15. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
"Az ábrázolásánál a két félegyenest nem értem, miért úgy van?" Nem értem, hogy mit nem értesz? Ha néhány x értéknél kiszámolod a helyettesítési értéket, ezzel ellenőrizheted, hogy valóban jól oldottad meg.
2013. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Minusz végtelentől a plusz 1-ig megy egy vízszintes vonal és a -1-től a plusz végtelenig a másik vízszintes vonal.

a mai órán vettük elöször ezeket, de nem volt semmi magyarázat, csak másoltuk a tábláról , mert már csengettek.ezek szerint a törtfüggvényt két vízszintessel kell ábrázolni?És ha -1 akkor a plusszok felé, ha +1 akkor a minuszok felé?? ezt nem értem, miért?

2013. ápr. 15. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem általában a törtfüggvényre igaz, de erre igen.

Minden függvénynél hasonló gondolatmenettel végig kell számolgatni.

2013. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs! Most vettem eszre,hogy ezt írtad:

"Minusz végtelentől a plusz 1-ig megy"

Nem -1 -ig, hanem nulláig, csak a nulla értéket nem veszi fel!

2013. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk semmilyen számolást nem szabad végezni, nem szabad számokat behelyettesíteni a függvénybe, csak ábrázolni kell, talán ezért nem tiszta sokunknak.
2013. ápr. 16. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!