Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak arra a fogalmazáscím...

Mit írjak arra a fogalmazáscímre, hogy, , Mekkora tévedés, ,?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 11:32
 1/6 Vree ***** válasza:

"...hogy ezt segítség nélkül meg tudom írni"

;)

2013. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl. leírod, hogy valahova mentél

s nem azt kaptad, amit "vártál"

2013. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a második válaszolónak.az elsőnek pedig üzenem,hogy nincs ihletem.
2013. ápr. 16. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl. Lehet olyanról írni, hogy

"mekkora tévedés", hogy van aki azt gondolja,

hogy házi feladat megírása nélkül jó jegyet kaphat

év végén

2013. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaajj már erre nagyon sok mindent lehet kitalálni. Belenyúlhatsz nagyon sok mindenbe ennyi megkötéssel. Bár nem tudom mire kell de ha magyarra akkor pl szerintem írhatnál akár Petőfiről: Mekkora tévedés hogy minden költő nyelvezete bonyolult vagy ...minden vers bonyolult vagy valami ilyet. És itt kifejtheted hogy Petőfi milyen egyszerűen fogalmazott. Bár mondjuk ez lehet elég nehéz. Attól függ mondom hogy mire, mekkora terjedelemmel kell és hát azt se tudom hanyadikos vagy.
2013. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Én tuti kisregényt írnék belőle.


Nem ezzel kezdődik-e minden létező történet? "Átlagos János azt hitte, hogy ez is csak egy olyan nap lesz, mint a többi...MEKKORÁT TÉVEDETT!"


Ha rá akarnék játszani a dologra, akkor egyre mélyebbre lökném a fickót a bajba. Mondjuk XY elvállal egy munkát, mert arra számít, hogy gyorsan könnyen meglesz vele, ami egyre csak rosszabb lesz, minél többet foglalkozik vele.


De mondjuk leírhatod egy aránylag apró tévedés jelentős következményeit is.


"Jóska Pista egy nap elütött egy pár betűt. Nem nagy dolog; van, akivel mindennap megesik. A dokumentum egy jogi ügyirat része volt, de kinek van ideje ezeket a bíróság adatkezelő osztályán mind végigolvasni? Az pedig, hogy az elírt "kötelem" helyett "kötél" szót az ítélőtábla komolyan vette, már csak az emberi jóhiszeműség számlájára írható..."

2013. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!