Don Quijote. Mi a humor szerepe a műben?

Figyelt kérdés
A4-es lapra egy háromnegyed oldalas esszét kell írni, hogy milyen szerepet tölt be a műben a humor. Hogyan kezdjek neki, vagy mit lehet erről írni? Légyszi adjatok valami támpontot.:)köszi.
2009. szept. 24. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen olvastam, de egyvalami eszembe jutott: akkor teljesen más dolgokon röhögtek az emberek, mint most. A DQ a lovagregények paródiája, azok eszméit figurázza ki, annakidején az emberek röhögve olvasták.


Én meg inkább szomorúan, mert tökre sajnáltam szegény Don Quijotét, hiszen rendes ember, csak nem a neki való korba született.

2009. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. szept. 26. 11:19
 3/3 anonim válasza:
Az én irodalom könyvemben ez van: "A humor - mint a komikum egyik válfaja - ugyanakkor nem elutasító, hanem megengedő esztétikai minőség, amely elnéző derűvel, jóakarattal tekint az egyébként visszás(zord) jellemvonásokra, körülményekre. Benne egyszerre van jelen az ember esendősége és értékessége, nevetségessége és szeretetreméltóssága. Cervantes ezzel a humorral teremti meg a regényben megjelenő világok és értékek vizsonylagosságát."
2009. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!