Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A) Milyen magas a padlás? B)...

Bognardani93 kérdése:

A) Milyen magas a padlás? B) Mekkora területű kört világít meg a csillár, ha azt 1 méterrel lejjebb engedik?

Figyelt kérdés

Egy faház egyenlő szárú 3szög keresztmetszetű tetőrészében a csúcsba felfüggesztett csillár lámpája éppen a 3szög súlypontjába esik. A lámpa nyílásszöge 90fok, és fénykúpja a 4 m széles padlózatot teljes szélességében megvilágítja.


Ebbe is megoldást kérnék, hogyan kell elkezdeni a feladatot. Előre is köszönöm:)



2013. ápr. 28. 13:04
 1/6 anonim válasza:
Szerintem 6m magas a padlás, a kör területe meg pi. Rajzold le a egészet, úgy könnyebb elképzelni..
2013. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a rajz az meg van, csak az ilyen feladatok nálam mindig nehézkesek.. :S
2013. ápr. 28. 18:21
 3/6 anonim válasza:
1-es vagyok.. Feltölthetted volna, úgy egyszerűbb lett volna megoldani, és elképzelni..
2013. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ha ez enged feltölteni képet..

amúgy hogy jött ki a 6m?

2013. ápr. 28. 18:54
 5/6 anonim válasza:
dobj egy email címet arra elküldöm a rajzot, legalábbis ahogy én elképzeltem az egészet a szöveg alapján..
2013. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
elküldtem :)
2013. ápr. 28. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!