Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fehérjék szerepe az élőszervez...

Fehérjék szerepe az élőszervezetben. Ötletek?

Figyelt kérdés
Olyan kémialeckét kaptunk, hogy a fent említett címmel kell írni. Nincs megkötés, hogy mennyit, csak írni kell. Viszont a neten nem találok semmit. Illetve a Wikin találtam a fehérjékről, de az nem foglalkozik az élőszervezettel. Ötletek?
2013. máj. 5. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

a fehérjéknek rengeteg szerepe van, ugye aminosavakból épül van. Az eszenciális aminosavakat a szervezetünk nem tudja előállítani, az fel kell vennünk. (teljes értékű, nem teljes értékű fehérjék.)

Biológia jelentőségük:

Energiatartalma 17,2 kj/g energiatartalom, de nem ez a feladata elsősorban, hogy energiához jussunk vele.

enzimek:biokatalizátorok, transzportfehérjék (hemoglobin, mioglobin, különböző citokrómok, ami az elektronszállítást biztosítja a redoxi folyamatokban.)

immunfehérjék: védelem, antitestek, véralvadás(fibrinogén, trombin)

toxinok: méreganyagok(kígyóméreg)

hormonok: agyalapi mirigy hormonjai(ACTH,inzulin pl.)

kontrakciós képesség: összehúzékonyság, aktin-miozin az izomban

struktúrfehérjék: vminek a szerkezetét adják

információátadás


Hirtelen ennyit tudtam összeszedni, remélem tudtam segíteni!

2013. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

(4-es lett! :))

2013. máj. 6. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!