Fizika házi feladat?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a segítséget.

A nagy részét ezeknek megoldottam csak ellenőrizni szeretném,hogy jó-e?!


1,Két különböző alapterületű pohárba vizet öntöttünk ugyanolyan magasságig .Hasonlíts össze a két edény aljára ható hidrosztatikai nyomást!Àllításod indokold!!


2,Egy kerékpárpumpa végét ujjainkal befogjuk,majd a dugattyúját befelé nyomjuk.Hogyan változott meg a pumpában a levegő térfogata ,és a levegő nyomása?


3,Miért nedvesedik a rosszul szigetelt fal?


4,Egy 0,5m3 térfogatú és 13 500 N súlyú alumínium tömböt a víz alatt tartunk (1m3 víz súlya 10000N)

a,mekkora az alumínium által kiszorított víz térfogata?

B,mekkora a víz súlya

C,mekkora felhajtóerő hat az alumíniumra ?

d,mekkora erővel kell ezr az ulumínium darabot a víz alatt tartani?

5,igaz vagy hamis ?

a,Ha egy hajó az édesvizű folyóból kifut a tengerre,akkor nagyobb lesz a merülési mélysége.

b,a víz alá nyomott gumilabdára nagyobb felhajtóerő hat,mint a víz felszínén úszóra.

c,a tengerből az édesvizű folyóba úszó hajó merülési mélysége nő.

d,a vízben lebegő hal átlagsürűsége egyenlő a víz átlagsűrűségével.

e,a víz alá nyomott fadarabra nagyobb felhajtóerő hat ,mint

ha ugyanez a fadarab úszik a vizen.

6,írj a hétköznapi életből 2 olyan példát,melynél a nyomás

növekedését a nyomott felület változásával érik el!


7,egy henger alakú pohárba víz van. A vizet áttöltjük a nagyobb alapterületű,szintén henger alakú pohárba.

Hasonlítsd össze a két esetben a poharak alján a hidrosztatikai nyomást!

Állításod indokold!


8,Egy műanyag orvosi fecskendő végét ujjainkal befogjuk és kissé kijjeb húzzuk a dugattyút.Hogyan változott a fecskendőben a levegő térdogata ,a levegő nyomása?


9,A kockacukorban magasabbra szívódik fel a kávé ,mint ameddig belemártottuk. Miért?


10,egy 0.5 m3 térfogatú 39000 N súlyú vastömböt a víz alá tartunk (1m3 víz súlya 10000N)

Mekkora a vastömb által kiszorított víz térfogata?

Mekkora súlyú vizet szorít ki a vastömb?

Mekkora felhajtó erővel hat rá?

Mekkora erővel kell a víz alatt tartani?


Kérlek válaszoljatok nagyon fontos ,a nagy részét nem találom ,de van amit csak ellenőrizni szeretnék!Köszönöm!



2013. máj. 5. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megoldottad őket, akkor írd le a válaszaidat, és segítünk, hogy jó-e. Ha csak a kérdéseket írogatod ki, akkor feltételezhetően simán másokkla akarod megcsináltatni az egész fizika házidat.
2013. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Melyikeket nem tudtad? azokat leírom neked, de ne csak lemásold, hanem gondolkodj is rajta.

Nálunk előfordul a probléma, hogy csak dolgozat után szólnak a tanárnak, hogy nem értik a számolást, stb.

csak 1 tanács: ne kikeresni próbáld a válaszokat, hanem próbáld meg megoldani. dolgozatban könnyebb lesz.

2013. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 és a 9:a hajszálcsövességre tippelek,de hogy miért azt nem tudom.


Egész nap ezt kerestem mindenhol a számítást nem tudom ,hogy kell a fecskendőset a pumpásat az igaz hamist meg nem találom akkor legalább csak a számolásba segítsetek .Kérlek szépentiteket vagy valamelyikbe nem kell mindegyikbe .

2013. máj. 5. 18:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy van hogy 30 kérdés 20at tudok csak 10 -et nem
2013. máj. 5. 18:02
 5/6 anonim válasza:

Ezt reméltem, hogy nem a számolás kell.

Szerintem menj oda a tanárhoz és szólj, hogy nem megy a számolás.

Egyébként én is 7.-es vagyok, de mi kedden írunk TZ-t az ezt követő anyagból.

Sok sikert!

2013. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,de már sikerült .egy feladat van csak amit nem tudok!
2013. máj. 5. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!