Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell függvényt ábrázoln...

Hogyan kell függvényt ábrázolni, x helyére mit kell beírni pl. logaritmus függvénynél hogy tudjam melyik pontnál milyen értéket vesz föl a függvény? Fontos

Figyelt kérdés

A függvény transzformációkkal tisztában vagyok, egyszerűen csak az alapfüggvényeket képtelen vagyok ábrázolni.


-Nem tudom hogy hogyan kell kiszámolni, hogy mikor milyen értéket vesz föl.


Pl. egy sima log[2]x függvényt sem tudok ábrázolni, pedig a nevezeteseket tudom, hogy:


log[2]2 = 1

log[2]4 = 2

és stb..


de most azt nem tudom, hogy amit kiszámolok hogy 2, az az Y tengely-e és ahhoz az X tengelyen melyik pont megy..? azaz hogyan kell ábrázolni ?


Köszönöm!!!!!!


2013. máj. 5. 20:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve azt szeretném még nagyon megtudni, hogy hogyan lehet az X-tengelyre tükrözni akkor, ha külső transzformációról van szó(-f(x)=..), illetve azt is, hogy Y- tengelyre hogyan lehet tükrözni, ha belső transzformációról van szó g(-x..)).


Remélem jól jelöltem a külső transzformációt. Ott csak annyi a változás, hogy ott mínusz kerül bele, ugye ?


Illetve a függvény jellemzésnél a Függvény Paritását és Szélsőértékét hogyan határozzuk meg ?


- Tehát szélsőértéknél kell a függvény minimum helye a hozzátartozó értékkel(vagy független tőle?) és ugyanez maximumban ?



NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A RÉSZLETES VÁLASZT. NAGYON FONTOS!

2013. máj. 5. 20:34
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ábrázolásra rájöttem.


Már csak a transzformációkra van szükségem!!!!!

Azokat nagyon nem értem, főleg a külső Y-tengelyre való tükrözést..


Valaki ?

2013. máj. 5. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az nem derül ki a kérdésedből, hogy milyen szinten kellene mindez. (középiskola (hányadik osztály), egyetem )

Én így csak általánosságban tudom ajánlani ezt a 20-30 kidolgozott feladatot:

[link]

Az első kérdésedre a válasz: az x-nek én adhatok értékeket , ahhoz rendel hozzá egy y értéket a függvény. Ezt kapom meg, ha kiszámolom.

2013. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem azt kell elmagyarázni, hogy


- Hogyan tudom leolvasni a függvény Értelmezési tartományát (X-tengelyről)


- Hogyan tudom leolvasni a függvény Értékkészletét (Y-tengelyről)


- Hogyan tudom megállapítani a függvény Szélsőértékét-és helyeit


- Hogyan tudom eldönteni, hogy a függvény páros-e, páratlan-e


- Hogyan kell tükrözni az X és Y tengelyre a függvényt belső és külső transzformáció során


KÉRLEK EZEKRE VÁLASZOLJ NEKEM!!

2013. máj. 5. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. máj. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!