Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnapra kell beadni a fizika...

Holnapra kell beadni a fizika házifeladatokat, de sajnos egyet sem értek közülük?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy hibátlannak kell lenni, és kidolgozottnak, ellenkező esetben karó :S


1. feladat


Egy vonat a 20 km - es távolság első felét 20 km/h, a másik felét 30 km/h átlagos sebességgel teszi meg. Mekkora az egész távolságra számított átlagsebesség?


2. feladat


Egy test mozgása három egyenletes mozgásszakaszban folyik le: először 150 másodpercig 7 m/s sebességgel halad, majd egy percig 20 m/s sebességgel, végül 2 percen át 15 m/s sebességgel. Mekkora az átlagsebesség a mozgás folyamán?


3. feladat


Egy motorkerékpáros 10 s ideig 80 km/h sebességgel haladt, majd 20 s ideig 20 km/h sebességgel. Mennyi az átlagsebesség:

a) a mozgás kezdetétől mért 20 s alatt,

b) a mozgás teljes időtartamára számítva?


4. feladat


Egy gépkocsi az útjának egyharmad részét 60 km/h átlagsebességgel, kétharmadát pedig 90 km/h átlagsebességgel teszi meg. Mekkora az egész útra számított átlagsebesség?


5. feladat


Mekkora utat tesz meg 20 s alatt az az egyenletesen mozgó csónak, amelynek sebessége 7,2 km/h?



TUDOM, hogy ez hatalmas kérés, nem is kérem, hogy oldjátok meg mindet, de ha valaki 1-2-t leír részletesen, az már nekem hatalmas nagy segítség. És a másik kérésem, hogy csak az segítsen, aki 100% pontossággal tudja, ugyanis rengeteg múlik ezen, a magántanárhoz csak jövőhéten tudok eljutni :( Szégyenlem, hogy nem értem a feladatokat, de sohase értettem az ilyeneket, viszont jövőhéttől belehúzok.


Nagyon szépen köszönöm előre is!


2009. szept. 29. 18:18
 1/2 A kérdező kommentje:

4. feladat


Egy gépkocsi az útjának egyharmad részét 60 km/h átlagsebességgel, kétharmadát pedig 90 km/h átlagsebességgel teszi meg. Mekkora az egész útra számított átlagsebesség?


EZ MEGOLDVA, A TÖBBI MÉG ÉRDEKELNE

2009. szept. 29. 19:19
 2/2 anonim válasza:

1.

20/(20/20+20/30)

2.

(7*150+60*20+102*15)/(150+60+120)

3.

a

[10*(80/3,6)+10*(20/3,6)]/20

b

[10*(80/3,6)+20*(20/3,6)]/30

4

60/3+90/2

5

20*(7,2/3,6)


elnézést kérek,hogy nem ütöttem be a számológépbe:S

meg írd ki a mértékegységeket,mert a fizikatanár megver ha nem írod ki(kivéve ha nem vagy fizkus és nem egyenletrendszerbe számolsz...)

(1 m/s=3,6 km/h)

2009. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!