Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kőszívű ember fiai: Baradlayné...

Kőszívű ember fiai: Baradlayné szerepébe bújva kell fogalmazást írnom de azt se tudom hogy kezdjek neki. Valaki segítene nekem? Légyszíves

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Bevezetés:

Kezdheted úgy, hogy: Hosszú évekig éltünk együtt házasságban a férjemmel, de néhány napja elhunyt.

Halálos ágyán tollba mondta végrendeletét, amelynek szinte egyetlen mondatával sem értek egyet.

Sokat tépelődtem, mitévő legyek? De arra az elhatározásra jutottam, mindenben éppen az ellenkezőjét cselekszem, mint amit meghagyott.

Tárgyalás: nem tudom, olvastad-e a regényt, mert akkor itt kifejtheted, mit tesz Baradlayné: nem megy ahhoz férjhez,/Ridegváry Bence az illető/ akit a férje kijelöl számára, hazahívja Ödönt, legidősebb fiát Oroszországból stb, stb.a másik két fiúról is a további történéseket.

Befejezés: összegzés a megvalósult tetteiről, és sajnálkozása amiatt, hogy legkedvesebb gyermekét, a legfiatalabbat elvette a sors tőle, ezt férje bosszújának tudja be, amiért nem teljesítette akaratát.

Ha nem mennek a részletek eléggé, vagy még segítségre van szükséged, írj és leszek délután !

2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huu nagyon köszönöm. Ha még tudnál benne egy kicsit segíteni azt nagyon meg köszönném, de ezzel a segítséggel már sokkal előlrébbbjárok:)
2013. máj. 13. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a tárgyalásban:

Ödön fiam átvette a birtok irányítását, mert hazahívtam őt Oroszországból. Sokat aggódtam miatta, mert az úton baleset érte, beleesett a jeges vízbe, és nagyon megfázott.

De miután hazaérkezett, feleségül vette Arankát, a pap leányát, akihez mindvégig hű maradt.

Szép pár lettek ! Én is boldog voltam, ahogy őket néztem.

Amikor kitört Bécsben, majd Pesten is a forradalom, s a mieink szabadságharcukat kezdték vívni az osztrákok ellen, másik két fiamért kellett aggódnom.

Richárd és Jenő Bécsben voltak !

Nagyon féltettem őket, ezért elindultam értük, hogy hazahívjam mindkettőjüket.

Richárdot azért, hogy a magyar oldalon harcoljon huszárjaival, Jenőt pedig magam mellett akartam tudni.

Álruhában, kofaasszonynak öltözve juthattam csak be az osztrák fővárosba, ahol az utcákon is folyt a harc.

Megtaláltam Richárdot, akit a csőcselék ellen vezényeltek. Edit segítségével rávettem, hogy Magyarországra induljon huszárjai élén. "Nyergelj, fordulj !" mondtuk ki az új jelszót, és Palvicz őrnagyot félrevezetve sikerült egérutat nyerniük. A Kárpátok láncain keresztül törve, veszélyek közepette jutottak haza.

Jenőt csak nehezen tudtam rávenni, hogy szerelmét , Alfonsine-t odahagyva velem tartson.

Láttam, hogy nagy fájdalmat okozok neki, de nem tehettem mást.

Végül Ödön fiam is a szabadságharc katonája, kormánybiztos lett, a hadsereg ellátásáért volt felelős.

Jenő maradt velünk, Arankával és a gyerekekkel, Ödön két kicsi fiával.

A kastélyt átadtam a védelem részére, kórházat rendeztünk be benne, sok sebesültje volt a harcoknak.

Mi a Körös szigetre költöztünk, itt vártuk a híreket, de nem sokat tudtunk a mieinkről.

Richárd és Ödön Buda visszavételekor is együtt harcoltak, a huszárokkal Richárd fiam megvédte a Lánchidat a felrobbantástól. Nagy hőstett volt ez.

De a dolgok rosszra fordultak !

Az osztrákok orosz segítséggel leverték a magyar szabadságharcot. Ödönnek menekülnie kellett volna a megtorlás elől. Richárdra is hasonló felelősségre vonás várt.

Anyai szívem csak az imával nyugtathattam.

Egy napon Ödön szerencsésen hazatért. De egy percig sem érezhette biztonságban magát.

A postás levelet kézbesített Eugen von Baradlay névre.

Jenő vette át, pedig német nyelven íródott levélről lévén szó, félreértéstől tartottunk. Gyakran keverték a német fordításban az Ödön és a Jenő neveket.

Jenő azonban határozott volt. A levél őt illette, azonnal indult is.

Nem marasztalhattuk.

Amikor újra "visszatért" közénk, már csak véres ruhadarabjai és a nekünk írt levelei árulhatták el az igazságot.

Kivégezték, Ödön helyett vállalta a vérpadot, hogy őt családjának megmentse.

Vigasztalan voltam ! Richárd megmenekült, az utolsó pillanatban kapott kegyelmet !

Két fiam túlélte a borzalmakat, de legkedvesebb gyermekemet, a legfiatalabbat a legártatlanabbat, akit legjobban szerettem, elvesztettem.

Az ő bosszúja volt ez, a kőszívű emberé !

Akkor írtam a legfontosabb történésekről, amelyeket át kellett élnie az asszonynak.

Szia !

2013. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezer köszi ezt a sok segítséget:)))
2013. máj. 14. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen segítetek, amiben tudok !

Így év vége felé kellenek a jó jegyek, azt hiszem !

2013. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez így igaz:)
2013. máj. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!