Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Kőszívű ember fiaiból...

A Kőszívű ember fiaiból kellene nekem arról egy 6 mondatos fogalmazást írni, amikor a magyar huszárok jönnek vissza Magyarországra (pl:miért mentek ki M. O. -ról? ) a jelszó Nyergelj, fordulj!

Figyelt kérdés
Mivel nem olvastam el a könyvet ezért elég nehéz bármit is írni..Előre is köszönöm!!:)

2013. máj. 8. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A magyar huszárok, így a középső Baradlay fiú, Richárd is Bécsben, az osztrák császár seregében voltak katonák.

1848. mrcius 13.-án Bécsben, majd 15.-én Pesten is kitör a forradalom, utána pedig a szabadságharc is elkezdődik.

Baradlayné Bécsbe indul, hogy fiait, Richárdot és Jenőt hazahozza Magyarországra.

Richárdot arra akarja rávenni, hogy katonai esküjét feladva a magyar hadseregben szálljon szembe az osztrákokkal. Ugyanis ellenségekké váltunk, a szabadságharc arra irányult, hogy kivívjuk az ország függetlenségét.

A Bécsben állomásozó Richárd anyja érveit elfogadva, és Pál úr, a tisztiszolga közbenjárására is, kiadja a jelszót: Nyergelj, fordulj ! Tehát minél előbb hagyják el a császári fővárost, Bécset, és térjenek haza Magyarországra.

Edit is segít a vőlegényét üldöző Palvicz őrnagy félrevezetésében, így a magyar huszárok egérutat nyernek.

A Kárpátok láncain átkelve, többször megütközve Palvicz osztrák huszárjaival végül Magyarország területére érnek.

Sokszor éhezve, fázva, élelem nélkül menetelnek, nagy veszélyek közepette, bujkálva az ellenség elől.

Az egyik ütközet során az öreg Pál úr, Richárd tisztiszolgája ura életét mentve hősi halált hal.

Nehogy egy ló agyontapossa, ráveti magát Richárd testére, így mentve meg őt a biztos haláltól.

A két vezér, Richárd és Palvicz Ottó többször összecsap a menekülés során, a végső párbaj azonban már Magyarország területén, a Királyerdőben következik be.

Röviden ennyi, remélem érted így ? Próbáltam megvilágítani a történelmi hátteret is.

2013. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!