Ha egy tört számlálójából 3-at elveszünk, nevezőjéhez 2-őt adunk, értéke egy harmad lesz, ha viszont számlálójához 20-at adunk és a kapott számot az eredeti tört nevezőjével osztjuk, akkor hányadosul és maradékul is 2-őt kapunk. Melyik ez a tört?

Egyenletrendszerrel kell megoldani !

#tört #maradék #szöveges feladat #hányados #egyenletrendszer #egy harmad #hozzáadunk #osztjuk #elveszünk
2013. máj. 19. 16:18
 1/2 doracell ***** válasza:

(x-3)/(y+2)=1/3

és

(x+20-2)/y=2

Innen megy egyedül?

2013. máj. 19. 16:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 19. 16:42