Háromszög belső szögeinek kiszámítása az oldalak hosszából?

a= 12 b=15 c=20 Hogyan tudom alkalmazni a sinus,cosinus tang,ctg ?? Nagyon örülnék ha valaki le tudná vezetni egyszerűen mert nagyon szenvedek vele.
2013. máj. 29. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Használd a cosinus- és a sinustételt.
2013. máj. 29. 19:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát legegyszerűbben koszinusz tételbe behelyettesíted és kész.


c^2 = a^2 + b^2 - 2abcos(gamma)

Ebből:

cos(gamma) = (a^2 + b^2 - c^2)/2ab


(ahol gamma a c-vel szembeni szög)

2013. máj. 29. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyen feladat megoldását egyszer videóra mondtam:

http://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2013. máj. 29. 20:11