Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » BIOSZ a tanárnőnk kiadta a...

BIOSZ a tanárnőnk kiadta a házi feladatot ötös egyesre és nem szeretnék egyest kapni mert nincsenek így leírva a könyvbe. Hogyan kell csoportosítani őket?

Figyelt kérdés
Amiket tudtam megcsináltam, de ezek kimaradtak. Van három halmaz : mohák, harasztok, zárvatermők és be kell írni, hogy melyekre igazak az állítások, de közös halmaz ami mindháromra igaz és van olyan is ami például csak a harasztokra és a mohákra, a harasztokra és a zárvatermőkre, de a mohákra és a zárvatermőknek nincs közös halmaza! Állítások: a) legegyszerűbb száras növények b) Igazi száruk, levelük, gyökerük van c) színtesteik zöld színanyagával készítik el testük szerves anyagait d) a Föld valamennyi szárazföldi élőhelyén megtalálhatók e) Viráguk és termésük is van f) a hűvös, nedves környezetet kedvelik ?

#zárvatermő #haraszt #moha #növények csoportosítása
2013. máj. 30. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
a : moha,b : harasztok,zárvatermők,c : mindhárom,d : mindhárom, e : zárvatermő,f : ezt nem tudom
2013. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a) száruk csak a harasztoknak van, a moháknak szárszerű képleteik vannak, melyek még nem szervek, így a harasztok a jó megoldás

b) harasztok, zárvatermők

c) mindhárom

d) ezt nem tudom

e) zárvatermők

f) ebben sem vagyok biztos

2013. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!