SÜRGŐS! Hogyan lehet ez a kémia feladatot megoldani?

58.33 g hidrogén-kloridot oldunk 8,3241 mol vízben. A kapott oldat sűrűségr 1,14 g/cm3. Mennyi az oldat anyagmennyiség koncentrációja?

2013. jún. 3. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A víz tömege: 8,3241molx18g/mol=149,834gramm

Az oldat tömege: 58,33g+149,834g=208,1638gramm

Az oldat térfogata: 208,1638g/1,14g/cm3=182,6 cm3=0,2 dm3

Az oldott anyag a HCl, ennek anyagmennyisége: 58,33g/36,5g/mol= 1,5981mol

Tehát az oldat anyagmennyiség koncentrációja: c=n/v ---> c=1,5981mol/0,2 dm3=8 mol/dm3


remélem érthető volt! :)

2013. jún. 3. 22:23