Mi a megoldás? Hogy számoljuk ki?

3^x+3^x+1+3^x-1= 13

2013. jún. 5. 14:03
 1/2 A kérdező kommentje:
már rájöttem :) :)
2013. jún. 5. 14:05
 2/2 BKRS ***** válasza:

Gondolom a helyes zárójelezés ez lenne:

3^x + 3^(x+1) + 3^(x-1) = 13

A legkisebb hatványt alakjára hozzuk a többi hatványt:

3*3^(x-1) + 9*3^(x-1) + 3^(x-1) = 13

13* 3^(x-1) = 13

3^(x-1) = 1

x-1 = 0

x = 1

2013. jún. 6. 15:10