Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik az a képlet amivel...

Kr11va kérdése:

Melyik az a képlet amivel kilehet számítani hogy hány féle lehetőség van összesen?

Figyelt kérdés
például 4 ember megy a moziba.hány féle képpen ülhetnek egy sorban?

2013. jún. 7. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a konkrét példát nézzük, akkor a 4!. Általánosan: n!

De megjegyezném, hogy nem mindig ilyen egyszerű a helyzet, mert nagyon sok esetben logikára is szükség van.

2013. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi de ez csak példa volt és képlet kéne mert már nem emlékszek nem tom mi a neve és nicns 4jegyűm. 4 tuti nem jó me lehet pl ABCD meg ACBD vagy CDBA stb de van egy képlet hoyg ne igy egyesével kelljen kiszámolni és én arra lennék kivánbcsi csak példát irtam hogy érthető legyen amugy másra használnám
2013. jún. 7. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, az nem felkiáltójel!!!!

4! azt jelenti, hogy 4*3*2*1, másképpen: 4 faktoriálisa.

2013. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Bocs, ha nem voltam egyértelmű azzal a "4!" dologgal, azt hittem, hogy rájössz, hogy a faktoriálisra gondolok.

A másik dolog meg az, hogy nem igazán lehet az ilyen kombinatorikai feladatokra képletet mondani. Mert pl. ha a te 4 emberes(A,B,C,D) példádat továbbgondoljuk és azt mondjuk, hogy A és B egymás mellé szeretne ülni és így hány lehetőség van, akkor már nem 4! a megoldás. ((Hanem 3! * 2 egyébként))

2013. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a példa akkor csak 4*3*2*1, azaz n*(n-1)*(n-2)*(n-3)...de van olyan is amikor körben vannak és akkor a végén elosztod n-nel
2013. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!