Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnap etikára házi dolgozatot...

Holnap etikára házi dolgozatot kellene írnom. A feladat az hogy írjuk le mi a véleményünk arról hogy a katonák parancsra öltek? A másik lehetőség pedig az, hogy a magyar kissebbségről írjunk véleményt.

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs hogy mit írjak. Valaki segítene? Kb.1 oldal A4es lapon.
2013. máj. 30. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

a magyar kisebbségről? bár szerintem mindenki azonnal a cigányokra gondol, de én szerintem ( vagy legalábbis kiforgatnám) és a külföldön élő magyar kisebbségekről írnék, akiknek az égvilágon semmi bajuk nincs :)

És akkor lehet kultúrákról irogatni a világból.


Vagy hogy a katonák parancsra ölnek:

Erről meg azt tudnám írni, hogy aki elmegy katonának, tudja mivel jár, és egy magasabb gondolatért/tettért/jóért cselekszik, így lelkileg elvileg fel van már rá készülve, DE

vannak katonák, akik ugye, ártatlan gyereket alig tudnak leölni, akkor erről is írni, hogy akármilyen kemény az ember, ártatlanokat nehéz gyilkolni parancsra

Akkor lehet még a női katonákról írni, ennek előnyéről s hátrányairól....

Illetve arról, hogy ha megtagadják a parancsot, akkor ugye a hazával szemben is megtagadják a parancsot, ami ugye ki tudja milyen következményekkel jár (van egy hülye vícc, hogy németeknél autósbalesetben meghalnak a szülők, de a gyereket megmentik, és megkérdezi az orvos a gyerek nevét, aki készségesen válaszol: Adolf Hitler ^^)

Ja, igen.. tehát a parancsmegtagadás következményeiről is :D

2013. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!