Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Emelt matek szóbeli tételeknél...

Emelt matek szóbeli tételeknél 15. tételhez milyen bizonyítást lehet elmondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, holnap szóbelizek matekból, ehhez a tételhez nem tudok bizonyítást, tudtok segíteni?


15. Egybevágósági transzformáció, konvex sokszögek, szimmetrikus sokszögek


és esetleg a 20.hoz tudna valaki mondani?


2013. jún. 10. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A 20-ast is kimásolhattad volna, akkor nem kellett volna bénáznom az oktatas.hu-val.


15. Azt tanultad, hogy bármely síkbeli egybevágósági transzformáció felbontható legfeljebb 3 egyenesre tükrözés egymásutánjára? Mondjuk szerintem ennek azaz egyszerűbb változata is jó lehet, hogy az O pont körüli forgatás felbontható két tükrözés egymásutánjára, melyek tengelyeinek metszéspontja O.


Ha nem tanultad, akkor kigondolok másikat, vagy leírom a bizonyítását ennek.


20. Ó, én is ezt húztam, és nekem sem jutott eszembe tétel hozzá. De aztán rávezettek arra, hogy:

Ha x valós szám, akkor (sin x)^2 + (cos x)^2 = 1.

Csak 1 pontot vontak le, nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű is jó.

2013. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi szépen a segítséget és bocsi, hogy nem másoltam be a 20ast. Am most csodálkozok hogy a sin(a)^2+cos(a)^2=1 elfogadható bizonyítás, nehezebbet akartam keresni, de akkor köszi.


A 15-öshöz amit írtál tanultuk valamikor :P most nincs meg igy fejbe, de előkeresem, nem akarlak terhelni a leírással ;)


köszi még egyszer

2013. jún. 10. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!