[Matematika] Mennyi x^ (e^x) deriváltja?


2013. jún. 11. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

x^(e^x)=e^(ln(x^(e^x)))=e^((e^x)*(ln x)).

Ezért

[x^(e^x)]'=[e^((e^x)*(ln x))]'=

(e^((e^x)*(ln x)))*(((e^x)*(ln x))+((e^x)*(1/x))=

(x^(e^x))*(e^x)*((ln x)+1/x).

2013. jún. 11. 13:41
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Most már tudom, hogy jó a saját megoldásom is.

A wolframAplha elbizonytalanított:

[link]

2013. jún. 11. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A WolframAlpha úgy látom, még az utolsó tényezőből, (lnx+1/x)-ből kiemelt 1/x-et, és azt felvitte az első tényezőben szereplő kitevőbe -1-ként, egyébként ugyanezt kapta.
2013. jún. 11. 14:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban.
2013. jún. 11. 14:26