Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki a házimban?...

Segítene valaki a házimban? (Ady Endre)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok anyagot lehet találni a net-en, eddig mindig onnan szedtem össze mindent, de ma annyira bepipult a tanárunk (nem készült senki), hogy feladta egész Ady Endre szerelmi költészetét holnapra + még 4 tételt, de azok már megvannak. Legjobban a Csinszka-versek kellenének tételszerűen. Azt is megköszönném, ha oldalakat linkelnétek, mert ha hazajövök, majd kidolgozom normálisan, de most sajnos nincs időm keresgetni.

Előre köszönöm szépen, hálás lennék, ha segítene valaki! :)


2009. okt. 12. 16:55
 1/9 anonim válasza:

*****


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Még valamit!

Vélemény Adyról? A végére össze kell foglalnom Ady-t, verseit, egy befejező rész kellene. Mi legyen?

2009. okt. 12. 18:53
 3/9 anonim válasza:

Bocsi de én csak annyit tudok ,hogy mirté nevezte csinszkának meg ,hogy Adynak volt vmi nemi betegsége..



Ha érdkel leírom de sztem ezt te is tod :D

2009. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy, de azt tudom. :D

Most végeztem vele épp, csak a befejezés hiányzik... Mit írjak befejezésnek??? :S

Nem tudom, pedig fontos lenne nagyon.

2009. okt. 12. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Adyt sokan sokféleképpen látták. Kortársai nem értették meg, különcnek tartották. Babitscsal is összetűzésbe került, végül megtanulták tisztelni egymás személyét és költészetét. Az bizonyos, hogy a magyar irodalom, a kultúra egyik meghatározó alakjává vált. Olyannyira, hogy arcképe a régi 500 forintosra is felkerült.


Ez olyan összefoglaló Adyról :)

Saját "szerzemény", anno az érettségi tételembe írtam.

2009. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon jó!!!! :)))

És az érettségid jól sikerült? :)

2009. okt. 13. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
98% középszinten :P
2009. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húha! :) Gratulálok akkor! :) Ahhh, én annyira örülnék, ha 4-esre megírnám! Igaz, előző évben csak 5-öseim voltak, de ez nem jelent semmit, az érettségi az teljesen más... Nem vagyok pesszimista, de tudom, a képességeim, és nekem tuti alig lesz meg a 2-es is. :( :D

Amúgy nehéz??? A szövegértés nekem nagyon nem megy, pedig az a legkönnyebb része, de én abból nagyon h*lye vagyok!

2009. okt. 15. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi :) És ne parázz, az érettségi közel sem olyan nehéz, mint amilyennek a tanárok beállítják. Jó tanácsnak csak annyit tudok mondani, hogy az om holnapjáról tölts le régebbi érettségiket, és azokat csinálgasd, gyakorlásnak ez a legjobb. Mondjuk mindez a magyarra nem igaz, arra érdemben nem tudsz készülni.

A szövegértés tényleg gáz. Sokszor tesznek fel olyan kérdéseket, aminek köze sincs a dologhoz. Ehhez nézd át a magán- és mássalhangzó törvényeket, a különböző stílusrétegeket és azok jellemzőit (pl. publicisztikai, stb), az összetett mondatokat (alá-, mellérendelő). Ezek vannak a szövegértésben leggyakrabban, ami nehézséget szokott okozni.

Az esszére pedig annyi, hogy jól tudj rizsázni és mindezt tudd szépen megfogalmazva, odaillő szavakkal leírni. Általában az érvelés a legkönnyebb. Ehhez válassz ki néhány irodalmi művet, amit sok témára rá tudsz húzni. Náálam ilyen volt pl a Goriot apó, egy csomó mű az orosz realizmusból (pl. Köpönyeg, Ivan Iljics halála...) és az Aranyember. Ezekben van szó emberi gyarlóságról, családi kapcsolatokról, pénzről, szóval sokféle témában fel lehet használni.

Szóbelire pedig meg kell tanulni a tételeket. (Vagy legalább annyira, hogy mindenről tudj valamit mondani) Ennyi az egész :) Ha rákészülsz, simán megvan az ötös!

Sok sikert! :)

2009. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!