Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia: hány atompálya tartozik...

Kémia: hány atompálya tartozik az n=3 főkvantumszámhoz? Fontos! Holnap dolgozat! (igen, szombaton)

Figyelt kérdés
mi a jelük? maximálisan hány e- lehet ezen a 3. főkvantumszámú e- héjon?
2009. okt. 16. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt miért 18:13-kor írtad meg?ennyire fontos a jegy?!én még nem tartok ott,de nézd meg a [link] -ot NEM REKLÁMOZNI AKAROK CSAK SEGÍTENI!!!
2009. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, de már néztem. tele van olyannal amiről azt se tudom mi.és azért akkor írtam meg mert előtte mást tanultam... 3ra értem haza, vannak vendégek is,szal 4től 6ig tanultam.
2009. okt. 16. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:

A hármas főkvantumszámú héjon 1 db s-, 3 db p-, és 5 db d-pálya található... ez összesen 9 db atompálya...

Elnevezésük:

3s

3p(x)

3p(y)

3p(z)

3d(xz)

3d(xy)

3d(yz)

3d(x^2-y^2)

3d(z^2)


Az s,p,d betűk az egyes alhéjakat jelölik. Az ezeket követő zárójeles kifejezéseket zárójel nélkül alsó indexbe szokás írni, ezek a pályák (az ezeket leíró kvantummechanikai egyenletek) térbeli irányítását jelzik.

A 3-as főkvantumszámú héjon a Pauli-féle tilalmi elv értelmében (na meg a fizika törvényeinek értelmében...) 18 db elektron lehet maximálisan.


OFF:Ez milyen suli? (Én BME vegyészmérnök-hallgató vagyok...) Sok sikert a dogához...

2009. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: a ^2 négyzetreemelést jelent...
2009. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm<3 :)
2009. okt. 17. 20:36
 6/6 A kérdező kommentje:
ja, és gimi:D most vagyok 9.es
2009. okt. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!