Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megbuktam irodalomból és a...

Megbuktam irodalomból és a tételek között esszé feladat is van! Kérhetek egy kicsi felvilágosítást az esszével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
sejtelmem sincsen arról h hogyan kell esszét irni.. és h egyáltalán miről. Hogyan épül fel az esszé? "2 x 45 perc esszé" igy van a lapon irva, miért ilyen sok? és azért ilyen sok az idő mert annyira sokat kell irnom?:S
2013. aug. 4. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy esszé 4 A/4es oldal (120 sor). Adnak egy címet vagy egy gondolatot, és ez alapján kell írnod egy érvelő fogalmazást. Ez bármi lehet, bár nem tudom hanyadik osztályból buktál de pl. Lehet az 10.ben, hogy a felesleges ember. És ezt irodalmi műveken keresztül kell igazolnod. Legjobb esetben csak egy műcímet kapsz.


Ugyanúgy kell írni, mint egy fogalmazást:bevezetés,tárgyalás, befejezés. Kivéve, hogy a bevezetés és tárgyalás között kell lennie egy tételmondatnak, ami a címre utal, valamint a végére illik odabiggyeszteni egy személyes véleményt is.

2013. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy van. A befejezésben foglald össze még egyszer az esszéd mondanivalóját és vond le a végkövetkeztetést is, ha van.
2013. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

11. évfolyamos vagyok.

de egy konkrét példát nemtudnátok mutatni?

2013. aug. 19. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a saját véleményed/ gondolataid kell beleírni, megfogalmazni. Lehetőleg ne a szerzőről írj életrajzi adatokat, hanem magát a művet elemezd
2013. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy tudtál megbukni irodalomból?

Ennyire nem tanultál?

2013. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!