Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megcsinálni ezt a...

Hogy kell megcsinálni ezt a feladatot? Vagy legalább hogy kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Egy derékszögű háromszög köré írható körének sugara 20cm. Mekkora e háromszög kerülete és területe, ha oldalai egy számtani sor egymás után következő tagjai?


Nagyon fontos lenne!



2013. aug. 9. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Lerajzoltad már a feladatot?

A 20 cm-es köré írt kör sugarából mire következtetsz? Mit tudsz belőle?


Az oldalakat jelöld a számtani sornak megfelelően, pl

a-d; a; a+d

Vagy tetszőlegesen más is lehet.

2013. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megvan a tervem, hogyan számolhatod ki.

Az első kérdésemmel arra akartalak rávezetni, hogy a köréírt kör sugara derékszögű háromszög esetében AZ ÁTFOGÓ FELE!

A felírás alapján most csinálhatunk egy egyenletrendszert, ami a számtani sorozat összefüggéseiből és a Pitagorasz-tételből következik.


40=a+d

Kifejezzük az a-t:

a=40-d


Így most minden oldalt felírhatunk úgy, hogy csak a d lesz benne.

40; 40-d ; 40-2d

Erre fel tudjuk írni a Pitagorasz-tételt (40 az átfogó ugyebár), és ha minden igaz, akkor egy másodfokú egyenletből megkapjuk d-t (de nem számoltam ki).


Ha megvan a d, megvan a is. Az oldalakból egyszerűen ki lehet már számítani K-t és T-t.

2013. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! A második része már megy nekem is, csak nem tudtam mit kezdeni azzal a 20 cm sugárral, mert nem tudtam hogy jön az a képbe :)
2013. aug. 9. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2013. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!