Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok: 1. Mit jelent...

AlmaM2a kérdése:

Egri csillagok: 1. Mit jelent a regény címe? 2. Miért áldozza fel magát Bálint pap, és miért nem engei meg ezt Gergelynek?

Figyelt kérdés

3. Milyennek mutatja be a török sereget Gárdonyi a rejtõzködõ Gergely ésTulipán pàrbeszédèben? 4. Kik voltak a névtelen hõsök?

Elõre is köszönöm a vàlaszokat,ès elnèzèst a helyesírásért.



2013. aug. 29. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
lehet el kellett volna olvasni azt a fránya nyári olvasmányt, bár elég szomorú, hogy olvasatlanul sem tudod az első pontra a választ.
2013. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha olvastad az Egri csillagokat akkor minden kérdésre tudod a választ.
2013. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Látod a sok gonosz ember nem segít neked :((


1./ azért lett Egri Csillagok, mert késő nyáron,kora ősszel volt az egri ostrom és ilyenkor felhőmentes tiszta az ég és az összes csillag látszik...

2./ azért áldozza fel magát, mert pár héttel előtte tudta meg, hogy gyógyíthatatlan rákos és már csak hónapjai vannak hátra.

Gergelynek pedig azért nem engedte meg az önfeláldozást, mert az ő fia és bízott benne hogy sikerül felfedeznie a rák ellenszerét.

3./ gyáva kutyáknak, szedett-vedett csürhének írja le, melyet egy tanulatlan mozgáskorlátozott vén császár vezet.

4./ xy - borbélylegény

xy - ispán

xy - puskaműves

xy - kovács

xy - hadnagy

xy - pattantyús

xy - altiszt

xy - alkapitány

2013. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

kedves utolsó.. Tudod a sok kis gonosz azért nem segít, mert alapműveltséghez hozzátartozik hogy elolvassa az ember az Egri csillagokat.

Most te azt hiszed hú de sokat segítettél neki, de csak annyit értél el, hogy általad bezsebeli a jó pontot, de ettől még fingja nem lesz magáról a történetről.. Majd ezzel a semmi tudással és mások bugyuta segítsége miatt elmegy orvosi vagy mérnöki egyetemre és azt hiszi ő szarta a spanyol viaszt.. Na ezért nem kéne segíteni, mert ne mások munkája révén kapjon jó eredményeket..

2013. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elolvastam csak nem marad meg bennem olyan jol mint masokban.köszi 3.valaszoló
2013. aug. 29. 21:18
 6/12 anonim ***** válasza:
elektroGuru. Azért én értékeltem a válaszod. Látod, én úgy emlékeztem, hogy tüdőbeteg, de utánanéztem, és tényleg rákos volt Gergely.
2013. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Öhmm mármint Bálint pap, csak belezavarodtam.
2013. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Jó neked, hogy kihagyhattad az irodalom és a nyelvtan órákat is.
2013. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Besírtam :D


És még állítja is, hogy elolvasta :D

2013. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Fordítsuk komolyra a szót, segítek.

A regény címe nagyon találó, igazán irodalmi megfogalmazás.

Gárdonyi arra utal ezzel, hogy a hősies küzdelemben a török felett győzelmet arató magyar vitézek, katonák, elsősorban pedig a történet főhősei, Dobó István és Bornemissza Gergely a "magyar történelem egén" tündöklő csillagok, akikre örökké emlékezni fogunk.

A "két tündöklő csillag ragyog" megfogalmazás a cigányasszony jóslatában is elhangzik, amikor Dobó István tenyeréből jósolva, jövendőt mond neki. Szavai az ekkor még kisgyerek Gergőre is vonatkoznak, mindkettőjük további életéről, sorsáról jövendölnek.

2013. szept. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!