Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítség, könyvírásból mennyir...

Segítség, könyvírásból mennyire lehet ÍGY megélni?

Figyelt kérdés

Hát sziasztok!:DD

14 éves lány vagyok, imádok regényeket olvasni és novellákat írni. A szüleim aztmondták, ha lovat szeretnék (van elegendő lovas tudásom és hely itthon, plusz valamennyi eltartási pénz, az nem gáz) akkor írjak könyvet. Ha megírok egy könyvet, ami kb. 150 oldal, megveszik egy hét alatt kb. 20-an, és tetszik az embereknek, abból mennyire lehet megélni? Mennyi idő amíg összegyűlik körülbelül 200ezer? :) Segítsetek légyszi, már kiadó is van, de igazán kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jún. 30. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ha nem tudsz kijutni nemzetközi piacra- márpedig ahhoz nagyon durván jó könyvet kell írni- akkor esélyed sincs, hogy könyvírásból élj.
2013. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nyomtatásnak (10-30%) és a kiadásnak (kiadó haszna - 20-50%) is van költsége, a könyvesboltok sem minimális haszonnal adják el, hanem legalább 20-30%-al. Szerintem ha egy 150 oldalas könyvet eladsz 1000 Ft-ért, abból ha bruttó 200 Ft a Tied akkor szerencsés vagy. Vagyis hogy netto 200000 összejöjjön, ahhoz 2000 db-ot kéne eladnod. Kérdés, hogy elfogy-e 2-3 ezer darab egy éven belül?
2013. júl. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy jó regényt akár 15 ezer példányban is el lehet adni reklámmal. Nem biztos, hogy elolvassák, de mivel felkapott, így jó ajándék karácsonyra. Ha azt vesszük, hogy ezek a könyvek 3000 Ft körül mozognak és kb 15% ebből a szerzőé, akkor 6-7 mila is összejöhet belőle. De ezek ritka esetek, Rácz Zsuzsa, Frei Tamás és 1-2 ember képes ilyesmire hazánkban. ;)
2013. júl. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem lennék biztos amit az előző írt. Minősíthetetlenül szar hulladék könyveket is kiadnak közpénzen, nagyszerű példa a "Gyerünk cica,dorombolj" című épületes írás, amit csak azért nem használok WC-papírnak, mert túl kemény.
2013. júl. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2013. júl. 1. 12:21
 6/6 AlmaM2a válasza:
Ha ismered az Egy Ropi naplóját és a Szent Johanna Gimit és ha hasonló könyvet adsz ki vagy jobbat ezeknél es olcsobban kb1500-2000ft ért mert ezek a konyvek 3000-4000ftok,akkor biztosan nagy rajongói klubbod lesz.A gyerekek tobb százaléka a képregényes könyveket szereti vagy olyan konyveket amik teli vannak ilusztralva.bar ezeknek meg is van az ara de ha a gyerek olvas mindent megtesznek,mivel tudjuk,hogzy a gyerekek nem nagyon szeretnek olvasni,ezert olyan konyv kell, hogynekik is tetszen.En is elgondolkodtam ezen a konyvkiadason bar en csak13 vagyok. Es enis szeretek irni. Foleg naplot.az se rossz otlet ha kitalalsz egy tinit es levezeted a naplojat konyv foramban .sok sikerta konyvhoz.
2013. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!