Ezek a számok hogy néznek ki kettes szám rendszerben?


matekórán most vettük ezeket az átírásokat órán ment,de most itthon már kevésbe.az alábbi számok 10-s ben vannak megadva és kettesbe kéne átírnom őket:35,79,127,257,1000


igazából 1 példának is örülnék ami alapján át tudom íni őket


2013. szept. 5. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyet leírok:

35-öt elkezded osztani kettővel:

35/2=17 és maradék az 1

17/2=8 és maradék az 1

8/2=4 és maradék a 0

4/2=2 és maradék a 0

2/2=1 és maradék a 0

1/2=0 és maradék az 1


Aztán egyszerűen a maradékokat VISSZAFELE felírod:

100011 - Ez a 35 kettes számrendszerben.

2013. szept. 5. 17:13
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.én is így csináltam csak megijedtem ettől a sok számtól
2013. szept. 5. 17:26