Olyan házit adtak fel, amit eddig nem tanultunk, hogyan kell ezt megoldani?


Pl.: 24 (a négyes a kettes kitevője) *2x (az x a kettes kitevője) =1024


Nem ír semmit a tankönyv, hogyan oldjam meg ezt a feladatot?



2013. szept. 11. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól értem, akkor: (2^4)*(2^x)=1024 ahol ^ a hatvány jele. Azonos alapú (itt 2-es) hatványokat úgy szorzunk, hogy a kitevőket (itt 4 és x) összeadjuk. Lesz:

2^(4+x)=2^10, mert 1024=2^10. Innen következik, hogy 4+x=10 és akkor x=6

2013. szept. 11. 15:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. szept. 11. 18:14