Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Százalékszámítás! Ha egy...

Százalékszámítás! Ha egy számnak tudjuk az x százalékát, mennyi az egész?

Figyelt kérdés
Hogy kell kiszámolni a "gondolt számot", ha csak a 14%-át tudjuk?

#matematika #százalék #századrész
2013. szept. 11. 17:19
 1/5 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, amit tudsz számot, azt oszd el 14-el, és a kapott számot szorozd meg 100-al, és így megkapod a 100%-ot :)
2013. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, csak a tanár szerint ez a "százlépéses" megoldás, és most az egy szorzással letudtható megoldásokat tanuljuk (pl. x 80%-ka az x×0,8)...
2013. szept. 11. 17:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen megoldás?
2013. szept. 11. 17:34
 4/5 anonim válasza:
Biztosan van, de én mindig ezt a fajtát használom mert így nem rontom el :D:D
2013. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Definíció szerint, ha valamilyen számnak a százalékértékét kell kiszámolni:


érték=alap*százalékláb/100


Például: mennyi 100 10%-a? Itt érték=100*10/100=10, vagyis 100 10%-a 10.


Ha bármi mást szeretnénk kiszámolni, akkor csak ezt az egyenletet kell rendezni arra, amit ki kell számolnunk. Ha az alap a kérdés, akkor:


alap=100*érték/százalékláb (az előző egyenletben osztottunk a százaléklábbal és szoroztunk 100-zal így az alapra rendeztük az egyenletet).


Ugyanígy, ha a százalékláb a kérdés: százalékláb=100*érték/alap.


Ennél egyszerűbb módszert én sem ismerek :)

2013. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!