Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az a mátrix amiben a legkevese...

Az a mátrix amiben a legkevesebb egyest használod fel, hogy az értéke ne 0 legyen az az egységmátrix?

Figyelt kérdés
csak 0 és 1
2013. szept. 13. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Az a mátrix az egységmátrix, amivel ha megszorzol egy másik mátrixot, akkor az nem változik. Az egységmátrix négyzetes, a főátlójában (az első sor első helyén, a második sor második helyén,…) 1-esek, az összes többi helyen 0-k vannak.

2013. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi de nem azt akartam kérdezni hogy mi az egységmátrix,hanem hogy melyik az a mátrix amit fent leírtam,vagyis hogy a legkevesebb 1-est használod fel ahhoz hogy a determinánsa ne 0 legyen.és az 1-es mellett csak 0-kat használhatsz
2013. szept. 13. 14:54
 3/8 A kérdező kommentje:

pl

1 1 0

0 1 1

0 0 1

2013. szept. 13. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Jah, hogy a determinánsa ne legyen 0…


Szóval a kérdésed szépen magyarul: „Melyek azok a mátrixok, amikben a lehető legkevesebb 1-es szerepel, egyeseken kívül csak 0-kat tartalmaz, de a determinánsa nem 0?” Ugye eltaláltam?


Ezek a permutációmátrixok.


Négyzetesnek (n×n-esnek) kell lenniük, különben nem lenne determinánsuk, minden sorukban és oszlopukban kell legyen 1-es, tehát legalább n egyes kell beléjük, és ha minden sorba és oszlopba pont egy darab 1-est raksz, akkor a determináns 1 lesz.


Azért permutációmátrixok, mert ha megszorzol velük egy másik mátrixot, akkor összekeverik a sorait/oszlopait (annak függvényében, hogy balról vagy jobbról szorzol velük). Az egységmátrix is ilyen.

2013. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A te kérdésedet nagyon sokféleképpen lehet értelmezni, mert nem egzakt és korrekt. A kérdésed így is lehetne értelmezni: Hogy néz ki az a R3->R3 típusú lineáris transzformáció mátrixa, amelynek determinánsa 1 és elemei csak 1 vagy 0 értéket vehetik fel és maximum 3 db. 1-es elemmel rendelkeznek? Válasz az, hogy legalább 2 olyan mátrix is van az egységmátrixon kívül, amelynek determinánsa 1. Sor folytonosan írva az egyiket: [0, 1, 0; 0, 0, 1; 1, 0, 0] szintén 1 lesz a determinánsa.

Sz. Gy.

2013. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a számuk is érdekel: az n×n-es mátrixok között pontosan n! darab ilyen van.
2013. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a permutációmátrix lesz az
2013. szept. 13. 15:16
 8/8 A kérdező kommentje:
bocsi hogy a kérdésbe értéket írtam nem determinánst,most vettem csak észre
2013. szept. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!