Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lefordítaná nekem valaki ezt...

Lefordítaná nekem valaki ezt a német szöveget? (ezer hála! )

Figyelt kérdés

Tudom hogy eléggé hosszú, de nagyon nagy segítség lenne!! Még az is jó, ha csak egy kisebb részletet segítene valaki lefordítani, azt is nagyon megköszönném.. Holnapra kell amúgy, de előre is ezer köszönet !!!


Nachdem Michael Gorbatschow in der Sowjetunion einen neuen Kurs eingeschlagen hatte, begannen im Herbst 1989 die DDR-Bürger gegen das System zu protestieren. Die Perestroika gab ihnen den Mut, auf die Straße zu gehen und für Reformen, Freiheit und Demokratie zu demonstrieren. Am 4. November 1989 fand die größte Demonstration statt: Eine Million Menschen versammelten sich auf dem Alexanderplatz in Ost-Berlin. Unter dem Druck der protestierenden Bürger öffnete die DDR-Führung in den Abendstunden des 9. November 1989 überraschend die Grenzübergänge nach West-Berlin und zur Bundesrepublik. Der Fall der Mauer war der Anfang vom Ende der DDR. Ein Jahr später existierte die DDR nicht mehr:

Am 3. Oktober 1990 war die Einheit Deutschlands vollzogen.



2013. szept. 15. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lefordítom mivel tudod meghálálni?
2013. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, mi kéne ? nem hiszem hogy tudnék bármit is adni, de mi kéne?
2013. szept. 15. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Áh mindegy.

Túl fiatal vagy és nem is biztos hogy lány :)


A szöveg a keletnémet rendszerváltásról szól amely a Mihail Gorbacsov féle szovjet nyitással kezdödött, van benne milliós tömegtüntetés Berlinben stb.

2013. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de nekem mondatonként kéne a fordítás.. mert le kell írnom az egészet, nem tudnál legalább pár mondatot lefordítani nekem ?
2013. szept. 15. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nachdem Michael Gorbatschow in der Sowjetunion einen neuen Kurs eingeschlagen hatte, begannen im Herbst 1989 die DDR-Bürger gegen das System zu protestieren.


Miután M. Gorbacsov a SZU-ban új irányvonalat kezdett követni (a politikában), 1989 őszén az NDK lakosai elkezdtek a rendszer ellen tüntetni.-


Die Perestroika gab ihnen den Mut, auf die Straße zu gehen und für Reformen, Freiheit und Demokratie zu demonstrieren.

A "Peresztrojka" bátorságot adott nekik, hogy kimenjenek az utcára és ott reformokért, a szabadságért és demokráciáért demonstráljanak/tüntessenek.-

2013. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Am 4. November 1989 fand die größte Demonstration statt:

1989 November 4.-én került sor a legnagyobb tüntetésre:


Eine Million Menschen versammelten sich auf dem Alexanderplatz in Ost-Berlin.

Egy millió ember gyült össze az Alexander téren kelet Berlinben.


Unter dem Druck der protestierenden Bürger öffnete die DDR-Führung in den Abendstunden des 9. November 1989 überraschend die Grenzübergänge nach West-Berlin und zur Bundesrepublik.

A tiltakozó tömeg hatására az NDK vezetése 1989 November 9.-én az esti órákban meglepetés szerüen megnyitotta a nyugat-berlini és a nyugatnémetországi határátkelöhelyeket.



Der Fall der Mauer war der Anfang vom Ende der DDR.

A fal megnyitása volt az NDK végének a kezdete.


Ein Jahr später existierte die DDR nicht mehr:

Egy évvel késöbb az NDK nem létezett már:

Am 3. Oktober 1990 war die Einheit Deutschlands vollzogen.

1990 Október 3.-án megvalósult a német egyesítés.

2013. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!