Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenlettel hogy kell felírni?...

Egyenlettel hogy kell felírni? 1. Mennyi 26% -os kénsavat kell hozzátenni 40 kg 68 % -os kénsavhoz, hogy 32%-os legyen? 2.1,3 kg sóoldathoz 0.8 kg 15%-os sóoldatot öntünk, így 10%-os jön ki. Hány %-os volt az eredeti?

Figyelt kérdés

3.a, Mennyit öntsünk össze 40% és 80%-os oldatokból, hogy 4 kg 50%-os legyen?

b,Mennyi 40%-os oldatot öntsünk 4 kg 80% oshoz, hogy 70%-os legyen?

c, Mennyi vizet tegyünk 4 kg 80%-os sósavhoz, hogy 60% legyen?

d,Ha 4 kg 40% -os meg 5 kg 80% -ost összekeverünk, hány %-os lesz?



2013. szept. 18. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Egyenlettel kell felírni. És neked kell feírnod, nem másnak, mivel ez a te házid.
2013. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kár, hogy nem érti senki az osztályból, hiszen tegnap vettük és egyből meg kéne tudni csinálni.Biztos van , aki matektudással született, hát én nem az vagyok , sajnos, de próbálkozom, és nem jövök rá a menetére.Ezért kértem segítséget.
2013. szept. 19. 07:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Te nem segítséget kértél, hanem azt, hogy valaki más oldja meg helyetted a teljes házidat. A segítségkérésben olyanok vannak, hogy légy szíves segítsetek, idáig jutottam, de nem tudom folytatni, vagy nézzétek már meg, hogy jól indultam-e el a feladat megoldásában.
2013. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Te egy 10 perces magyarázat után meg tudtál csinálni minden hasonló témakörű feladatot ? Jó neked!!! Elmondom, hogy több féle próbálkozásunk is volt, de ilyen keveréses feladatot másképp kell csinálni.

Légyszives, ha te tudod, CSAK a logikáját írd le , ne a megoldást!!! Köszi

2013. szept. 19. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!