Ha 5 gyerek 2 óra alatt 80 szendvicset csinál,12 gyerek 3 óra alatt hány szendvicset fog csinálni?

Valaki ha tudja levezetné nekem? Hármas szabállyal próbálgatom, de nem nagyon megy. Az nélkül is jó, csak valaki vezesse le.
2013. szept. 18. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

80/2=40

40/5=8

Ami azt jelenti hogy 1 gyerek 1 óra alatt 8 szenyót csinál

Akkor 12 gyerek 3 óra alatt 12*3*8=288 szenyó

2013. szept. 18. 20:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy a sebességük állandó mind a 2 óra, mind a 3 óra alatt (bár ez a valóságban nem így lenne).

Ebben az esetben 1 óra alatt 5 gyerek 40 szendvicset csinál, míg ha a munkát egyetlen gyerek végezte volna, akkor 8 szendvicset csinált volna 1 óra alatt (de kis lassú).

Levezetted egy gyerekre.

Most szorozd meg a nyolcat 12-vel, majd 3-mal. Az eredmény 288. Remélem jól számoltam, már kicsit régen voltak az ilyen feladatok. :))

2013. szept. 18. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyenes arányosság áll fent a példában, egyszerű fejszámolással megoldható a dolog. 5 helyett most 12 van, tehát a gyerekek száma a 2,4-szeresére nőtt. 2 helyett 3 van, tehát az órák száma a 1,5-szeresére nőtt.


2,4*1,5*80 = 288


Persze az is tökéletes, amit előttem írtak, hogy lebontod 1 gyerek 1 óra alatti teljesítményére. Nézőpont kérdése, ezért szép a matek.

2013. szept. 18. 20:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon tetszik a harmadik válasz, de az összes többi hasznos volt .Ment a zöld kéz.
2013. szept. 19. 13:58