Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik igeidőt kell használni...

Melyik igeidőt kell használni ilyenkor? (angol)

Figyelt kérdés

Amikor a nyaralásról kell beszélni, hogy hova szeretnék menni, hol szállnék meg, mivel mennék, ha sok pénzem lenne hova utaznék...stb ilyen kérdésekre kell válaszolnom, de nem tudom hogy melyik igeidőt használjam..a jövő időn belül melyik?

valamint az hogy hol voltam nyaraláson, ott mi történt, mivel mentem, kivel voltam az befejezett múlt?



#utazás #nyelv #angol #igeidő #jövő idő #befejezett jövő idő #folyamatos jövő #befejezett múlt idő
2013. szept. 29. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:

az elsőnél, hogyha azt írod, hogy sok pénzed lenne akkor lehet használni a conditional-okat. If i were rich i would do... stbstb. (ha gazdak lennék ezt és ezt csinálnám)vagy if i have more money i will...(ha több pénzem lesz ezt és ezt csinálom) az első az jelen idő a második jövő. szerintem ezek nagyon jók erre.

a második, hogy hol voltál mit csináltál az meg past simple, ha pedig valami több ideig tartott akkor past continous. Ha valami még a nyaralás előtt törrtént akkor az pedig past perfect.

2013. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!