Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Madách Imre - Az ember tragédi...

Madách Imre - Az ember tragédiája-nak könyvét elolvasta valaki? Melyik színekbben akarja a nép hálátlanul halálba küldeni Ádámot?

Figyelt kérdés

A könyvet nem kellett elolvasnunk, csak amit a tankönyvben vettünk..

Melyek azok a színek?

Gondoltam az I. színre vagyis a Mennyek-re. ?!


És még egy kérdés.

Min munkálkodnak a Falanszter dolgozói az első jövő színben?


2013. szept. 29. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Az 1-3. és az utolsó szín keret. Ott nem volt még nép, csak a 3 főszereplő, Isten meg az angyalok.

Nem tudom van-e még de Hellász (5.szín) és Párizs (10/11. nem tudom pontosan) biztos.

A Falanszterben pedig a Nap elpusztulása miatt kutattak.


Egyébként ha ezeket nem találod meg a tankönyvben, akkor eléggé lusta vagy.

2013. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem otthon vagyok és nem hoztam könyvet csak füzetet, mert azt hittem elég lesz. Hát nem elég.

Athén V. szín és a Párizs a IX. szín.

Köszönöm a választ.

2013. szept. 29. 16:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Konstantinápoly....
2013. okt. 3. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Konstantinápoly a hetedik szín-
2013. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A párizsi színben Ádám Danton és a piacon vár a lefejezésére (a bakó pedig Lucifer)-
2013. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A párizsi szín úgy is végződik, hogy "Fejét a nyaktiló alá hajtja"- (Vagyis Ádám-Danton)
2013. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!