Fizika házi, milyen képlettel lehet megoldani?


Üdv!

Milyen hosszú kifutópálya szükséges a MiG-29 katonai repülőgép felszállásához, hogy a repülőgép egyenletesen gyorsuló mozgással elérje a földön a felszálláshoz szükséges 225 km/h sebességet, ha teljes terhelés esetén maximális gyorsulása 4 m/s2(szekundumnégyzet)?


Ugyebár, ha a 225 km/h-t átváltjuk m/s-be az 62,5 m/s.

Hosszúság kell tehát s=a/2 * t2

De ezzel az a baj, hogy nem tudom mennyi az idő.

Innen hogyan kellene folytatnom? Ne megoldást írjatok csak valami rávezetést légyszives.



2013. okt. 6. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
t = v / a
2013. okt. 6. 13:39
 2/5 A kérdező kommentje:

t= 62,5 / 4 = 15,625

s= 4/2 * 15,625^2


s= 2 * 244,140625

s= 488,28125


Ez így oké. De mivel tankönyvi feladat elég valószínű, hogy nem egy ekkora tört szám jön ki. De ha ez így jó, akkor örülök, mert megy a feladat, de erre szerintem kicsi az esély.

2013. okt. 6. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Válasz: ~488 m hosszú kifutó kell a repülőnek.

Ez így helyes számítás volt?

2013. okt. 6. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így helyes. Dolgozatnál szoktak az emberek így meglepődni a törtszámokon, ezzel kellemetlen időhúzásokat, több fölösleges újraszámolást produkálva. Neked jó, mert ezen most átestél, nem fogsz megijedni:)
2013. okt. 6. 14:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!:)
2013. okt. 6. 14:34