Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Befejezett jelen vagy Egyszerű...

Befejezett jelen vagy Egyszerű jelen? HELP ME PLS.

Figyelt kérdés

Guess what? My dad (1)_______ (go)into town last week and he (2)_______ (buy) a new telly. It's amazing and really big, too. We've also got a satellite telly, something I (3)______ (always/want). So now, I can watch football from all over the world. I (4)______ (watch) ten matches so far. I can watch all the latest films, too. Yesterday Liz and I (5)_____ (see)a brilliant film the Tom Cruise. I (6)_____ (not check out) the music channels yet, but I (7)_____ (hear) they are great. Anyway, I have to go now, Santos are playing Boca Juniors in the cup and the match __________ (just/start). Come and visit soon so we can watch satellite TV together.


Ez lenne maga a feladat. Én így csináltam meg, de nem vagyok benne biztos és azt szeretném, hogy valaki írja le nekem melyik helyes illetve mi a jó megoldás.

(1): went

(2): bought

(3): have always wanted

(4): have watched

(5): saw

(6): haven't checked out

(7): ezt nem tudom


Köszönöm előre is!:)



2013. okt. 6. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
amit csináltál az jó, az utolsónál I have just started (tipp : a just-nál amikor azt jelenti, hogy éppen most, akkor befejezettet kell használni, pl: I've just arrived)
2013. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

I (6) Haven't checked out (not check out) the music channels yet, but I (7)have heard (hear) they are great.


Anyway, I have to go now, Santos are playing Boca Juniors in the cup and the match just starts (just/start). Come and visit us soon so we can watch satellite TV together.

2013. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hetesnél "the match has just started"-
2013. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem amiket írtál azok jók, a vége pedig

heard

has just started

2013. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, bocs, HAS just started
2013. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)) Rosszul írtam, de igen az utolsóban, a "just/start"-ba nem voltam biztos!
2013. okt. 7. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!