Mennyi 2 a mínusz harmadikon? És mennyi -3 a mínusz másodikon?


2013. okt. 6. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

2^(-3)=1/(2^3)=1/8=0.125

2013. okt. 6. 14:17
 2/4 anonim ***** válasza:

2)

(-3)^(-2)=1/(-3)^2=1/9=0.11...=0,(1)

2013. okt. 6. 14:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 6. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdésed, akkor az x^(-y)=1/(x^y) azonosságot használd, ahol x nem nulla.
2013. okt. 6. 14:28