Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Anna, Béla, Csaba, Dénes és...

Bratilla kérdése:

Anna, Béla, Csaba, Dénes és Elemér moziba mennek, ahol véletlenszerűen ülnek le egymás mellé. Mekkora a valószínűsége annak, hogy Anna és Csaba egymás mellé ül?

Figyelt kérdés

Valaki érti esetleg? Nem tudom, hogy kellene elkezdeni, ez újabb fajta feladat, mint amiket eddig vettünk.

Ha valaki segít, előre is köszönöm! :)


2013. okt. 8. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a b c d e

Összes eset 5!=120


Ha a és b egymás mellett ülnek, az 2*4!=48-féle lehet.


V=48/120


-KA-

2013. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti hogyan tanultátok, én meg 30 éve jártam ilyen iskolába.

Szerintem a variációk száma 5*4*3*2*1. az első helyre ülhetnek 5-en, a másodikra már csak 4-en, stb... Ez összesen 120 variáció. Ha ebből kettőt fixre veszünk (A és C egymás mellett ül) akkor már csak 4*3*2*1 lehetőség marad, vagyis 24 variáció. Ez szerint 1:5 az aránya, vagyis 20%, hogy egymás mellett ül A és C.


Szerintem.

2013. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A és C kétféleképpen ülhet: AC és CA. 2*4!=...


-KA-

2013. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! :)

Eddig ilyet nem igazán tanultunk, max. beszéltünk róla, most itthonra kaptuk meg, hogy gondolkozzunk rajta.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 8. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

-KA-


Mondom, hogy rég tanultam már ilyeneket! Ennyi ragadt meg...

:(

2013. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, 40%, mert kétféleképpen ülhetnek le, és nem variáció, hanem permutáció. Bárhol máshol az életben lehet őket keverni meg rokon értelműként használni, de pont itt nem.
2013. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval az ilyen jellegű feladatok trükkje, hogy amelyik fixen egymás mellett van, azt egyszerűen egynek veszed. Tehát 4 elem sorrendjét keresed: AC, B, D, E. Ehhez jön még, hogy AC lehet CA is, az kétszeres szorzó.
2013. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!