Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ládában 4 citrom és...

Bratilla kérdése:

Egy ládában 4 citrom és néhány narancs van. Egy narancs kihúzásának a valószínűsége 3/4. Hány narancsot kell még beletenni a ládába, hogy 1 citrom kihúzásának a valószínűsége 0.1-nél kisebb legyen?

Figyelt kérdés

Egy ládában 4 citrom és néhány narancs van. Egy narancs kihúzásának a valószínűsége 3/4. Hány narancsot kell még beletenni a ládába, hogy 1 citrom kihúzásának a valószínűsége 0.1-nél kisebb legyen?



Abszolút nem értem. Valaki segítene megcsinálni? Vagy elmagyarázni, bármi? :D Köszi előre is.


2013. okt. 12. 15:53
 1/5 doracell ***** válasza:

Van x db narancs és 4 db citrom, vagyis összesen x+4 db gyümölcs. A narancs kihúzásának valószínűsége x/(x+4), és erről tudjuk, hogy ez 3/4.

Tehát van egy egyenleted:

x/(x+4)=3/4

Ha ezt megoldod, megkapod a narancsok számát.

Egyelőre próbáld meg eddig egyedül, szerintem menet közben rá fogsz jönni a folytatásra is.

Ha nem, akkor segítünk.

2013. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doracell ***** válasza:
Persze a konkrét feladatban úgy is nézheted, hogy ha a narancsnál 3/4 a valószínűség, akkor a citromnál 1/4, és csak azt kell megkeresni, hogy melyik számnak a negyede a 4. Azért írtam általánosabban, mert gondolom, nem ez az utolsó ilyen típusú feladat, amit életedben meg fogsz akarni csinálni.
2013. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából nem jöttem rá, de szerintem azért, mert már késő van. :D Holnap újra megpróbálom.


Mégegyszer köszönöm a segítséget! :)

2013. okt. 13. 22:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Az kijött, hogy 12 narancs van, de tovább nem tudom.

Ez jó egyáltalán?

2013. okt. 13. 22:31
 5/5 doracell ***** válasza:

Igen, a 12 narancs jó.


Utána azt keresed, hogy melyik szám az, amivel ha elosztod a 4-et, a hányados kisebb lesz 1/10-nél. (Mert ugye a kedvező esetek száma 4, az összes eset meg annyi, ahány gyümölcs van összesen.) És ez mennyivel több a meglévő 16 db-nál?


Vagy általánosabban, 4/(16+x)<1/10, de ennél a feladatnál igazából fölösleges így felírni, mert fejben is ki tudod számolni.

2013. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!