Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ciprusféléket szeretnék...

Ciprusféléket szeretnék ültetni hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Leginkább Citromra és narancsra gondoltam, magról szeretném elültetni.

Kell-e nekik speckó talaj, ha igen milyen?

Melyik felével ültessem el a magot?

Mennyit öntözzem, ki bírja e a szobahőmérsékletet, és az oltást mag tudom-e csinálni magam, ha nem akkor szegeden hol csinálják meg nekem?

És szintúgy szegeden hol tudom megvenni a dolgokat???



2013. febr. 1. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek nem ciprusfélék, hanem citrusok. Savanyú kémhatású, tőzeges talaj kell neki, tök mindegy melyik felével ülteted el, nem bírja a szobahőmérsékletet télen, a citromot lehet dugványozni is termő fáról, így nem kell oltogatnod, a narancsot grapefruit alanyra oltsd (tehát grapefruit magot vess el), mert a narancs alany gyengécske. Életemben nem jártam Szegeden.
2013. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ciprusoknak semmi közük a citrusokhoz. Ha magról ülteted és jól gondozod, akkor lesz egy szép növényed, amin 10-15 év múlva talán már lesz is termés. A termés minősége magról szaporítás esetén pedig lutri, de valószínűleg gyengécske lesz. Ezért szokták a citrusféléket oltani, esetleg dugványozással lehet próbálkozni.


Talajigényüket tekintve létezik kimondottan citrusföld, a savanyú talajt kedvelik. Rendszeres tápozást igényelnek.


Nem "Melyik felével ültessem el a magot?" című kérdést nem értem... hány fele van egy magnak?


Csírázáskor több vizet igényel, de kirohasztani sem szabad. A citrusok nem szobanövények, télen hűvös, de fagymentes helyet igényelnek, nyáron pedig sok napot.


Arra a kérdésre nem tudok válaszolni, hogy meg tudod-e csinálni magad az oltást, mert nem ismerlek. Ha még sosem csináltál olyat, akkor valószínűleg nem. Ha meg nincs miről, akkor pláne nem.


Nem vagyok járatos Szegeden, de biztos vannak ott is kertészetek, ahol tudnak segíteni.

2013. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!