Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiások egyenlet rendezésben...

Lys kérdése:

Kémiások egyenlet rendezésben kérnék egy kis segítséget, a következő amit rendezni kellene (krómtimsó előállításos kísérlethez )? : K2 Cr2 O7+ H2 SO4+C2 H5 - OH + H2O = K Cr (SO4) 2+CH3-CHO

Figyelt kérdés
K2 Cr2 O7+ H2 SO4+C2 H5 - OH + H2O = K Cr (SO4) 2+CH3-CHO

#feladat #házi #kémia #házi feladat #egyenlet #krómtimsó #egyenlet rendezés #kémiai egyenlet rendezés #krómtimsóelőállítás
2013. okt. 12. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy az a víz nem a másik oldalon van? Mert úgy lenne logikus, és akkor tudnám is a megoldást.
2013. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintem biztos , ha csak a tanárnő nem nyomtatott valamit félre:) Azért leirhatod a megoldást rá kérdezek majd szerintem, max hülyének néz majd:D (remélem nem)
2013. okt. 13. 12:17
 3/8 A kérdező kommentje:

o szupi rátaláltam a megoldásra asszem gogle kidobta szuper:D mikor már két napja ezt keresem:)

K2Cr2O7 + 3C2H5OH + 4H2SO4 + 17H2O= 2[KCr(SO4)2.12H2O] + 3CH3COH

de akkor se értem hogy hogyan lesz a másik oldalon is H2O

Mivel mikor csináltuk fakate lötyi meg kristályok lettek belőle na szal...

2013. okt. 13. 12:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg nincs nekünk leirva hogy a másik oldalt is lesz viz na szal passzolom. De lehet ez lenne a jó.
2013. okt. 13. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy a termék kristályvizes. Ahha, na ezt nem tudtam, ezért nem jött ki sehogy. Persze, így érthető miért kell víz az elejére. Oké, a Tiéd a jó :)
2013. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a timsók álltalában kritályvizesek szoktak lenni, leg is ezt olvastam tény hiányosan adta meg a tanár, de egy egyetemen csak nem mondhatom neki azt hé tanárnő van egy kis bibi kihagyta az egyenlet felét.:D
2013. okt. 13. 15:03
 7/8 A kérdező kommentje:
de szerintem erre gondolhat
2013. okt. 13. 15:05
 8/8 anonim válasza:
és végûl jó lett a megoldásod?
2013. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!