S. O. S Hogyan oldjam meg a feladatot? Egy anya 51 éves, lányai 18 és 24 évesek. Hány évvel ezelőtt volta az anya életkora éppen annyi, mint a lányok életkora együtt?


2013. okt. 19. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

18+24=42


Tehát mikor volt az anya 42 éves?


51-42=9


9 éve.

2013. okt. 19. 21:08
 2/9 A kérdező kommentje:

és ezt egyenlettel is meglehet oldani, mert lehet hogy ugy kellene

?

2013. okt. 19. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellene egyenletet használni egy ilyen primitív feladathoz. Egyébként fogalmam sincs, hogy kellene egyenlettel. Én csak primitív módon tudom megoldani.
2013. okt. 19. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a lányok mostani életkora, hanem az AKKORI életkoruk összege egyezett anyjuk AKKORI életkorával!!
2013. okt. 19. 21:22
 5/9 anonim válasza:
Ezt a feladatot mi is csináltuk matek órán és mi egyenlettel csináltuk már csak azért is mert mi ezt a feladatokat a szöveges egyeneleteknél tanuljuk aban a kategoriában volt tehát kell az egyenlet
2013. okt. 19. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha egyenletet akarsz, akkor fejezd ki őket egymásból.

L1=A-33

L2=A-27

L1+L2=A-33+A-27=2A-60

Mikor ez megegyezik az anya korával A=2A-60

Vagyis mikor anya 60, egyik lány 27, másik 33.

Csak ez nem volt, hanem lesz.

2013. okt. 19. 21:27
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, és akkor mit irjak le adatokkal és egyenletteel együtt ami biztos jó?
2013. okt. 19. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezeket egyiket se!

Ha valakinek az lesz az eredménye, hogy 11 évvel ezelőtt, majd azt ellenőrizd és azt írd le!

2013. okt. 19. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyikőtök írt privátot amiben hiányolja a "kétszer annyit", de semmi ilyen nem volt feladatban.


"Hány évvel ezelőtt volta az anya életkora ÉPPEN annyi, mint a lányok életkora együtt?" Ergó a feladat rossz, mert nem VOLT, hanem majd LESZ, 9 év múlva, ahogy már leírtam.

11 éve a néni 40 volt, lányok meg 7 és 13. 7+13 az marhára nem 40, bocs.

2013. okt. 19. 21:43