Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljam meg a Szózatot?

Hogyan tanuljam meg a Szózatot?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy...

2013. okt. 21. 16:16
 1/4 anonim válasza:
100%

Olvasd át többször, majd soronként próbáld megtanulni, ha új sort tanulsz mindig mondd el azt is amit már tudsz belőle: pl: megtanulod ezt a sort:

Hazádnak rendületlenül, majd megtanulod a következőt:

Légy híve, ó magyar. Ha már ezt is tudod akkor mond el a két sort egymás után, majd mindig egyesével vedd hozzá az újabb mondatokat és sorokat. ( Remélem ezzel tudtam egy kicsit segíteni. Ez a tesómnak bevált. /Én szerencsére viszonylag könnyen meg tudom tanulni a szóbeliket/ ).

2013. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre tanuld meg az egészet
2013. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre két-három v.szakot tanulj meg csak
2013. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vizuális típus vagy, készíts soronként egy-egy rajzot, amiről kulcsszó eszedbe jut.

Pl. libikókán egyensúlyozó magyar zászlós figura: Hazádnak rendületlenül légy híve ó magyar! Minél bizarrabb, viccesebb a képi asszociáció, annál könnyebb lesz megjegyezni.

Eleinte olvasd a sorokat és nézd hozzá a rajzot, később csak a rajzok alapján idézd fel a szöveget. Ami kifejezés, szórend sok gyakorlás után sem akar a fejedbe menni azt oda is írhatod az ábrára.

A végén se dobd ki a rajzod, gondolj az érettségire!

2013. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!