Berni5 kérdése:

Ti ezt hogyan oldanátok meg? Egy téglalap egyik oldal 24 cm rövidebb a másik 30cm-el hosszabb mint a négyzet oldala a téglalap és a négyzet területe meg egyezik mekkorák az oldalaik?

SOS!!! segítsetek

2013. okt. 21. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:

x^2 = (x-24)*(x+30)


x^2 = x^2 + 6x - 720


6x = 720


x = ... A négyzet oldala.


-KA-

2013. okt. 21. 16:33